Pizza Rzeszów
Automat do pizzy – rewolucja w gastronomii?

Pizza Rzeszów

Automatyzacja życia codziennego nie jest już niczym nowym. Wszechobecne maszyny, które wyręczają człowieka w niemalże wszystkich już czynnościach są momentami wręcz przerażające. Są jednak takie maszyny, które zainteresują niejednego i chociaż raz będzie chciał z nich skorzystać. Takim urządzeniem jest automat do pizzy. Sam koncept został wymyślony, oczywiście w Stanach Zjednoczonych, przez jedną z czołowych tamtejszych pizzerii i zyskał swoich zwolenników w dość krótkim czasie.

Jak działa automat do pizzy?

Wystarczy wybrać rodzaj pizzy, korzystając z przycisków odpowiadających kolejno za grubość ciasta, dodatki które nas interesują i sosy których chcemy użyć. Procedura jest prosta i bardzo intuicyjna więc szczegółowe tłumaczenie nie ma bynajmniej sensu. W dobie wszechobecnych smartfonów, tabletów czy nawet dotykowo obsługiwanych bankomatów, nie sprawi nam żadnego problemu złożenie zamówienia na wymarzoną pizzę.

Wszyscy zgodnie odpowiadają, że produkty w automacie są zawsze świeże, a co najważniejsze są przygotowywane przez prawdziwych kucharzy i dostarczane regularnie do poszczególnych automatów. Nie pozostaje nic innego jak w to wierzyć. Sama pizza natomiast podgrzewana jest w urządzeniu przez nieco ponad dwie minuty. Aby klient się nie nudził w oczekiwaniu na swój posiłek, projektanci automatu usprawnili je o niewielki monitor, na którym można oglądać najnowsze teledyski. Jeden automat jest w stanie pomieścić nieco ponad sto kawałków pizzy stąd swoje produkty mogą w nim umieszczać różne lokalne pizzerie nie tylko jedna.

automat do robienia pizzy

Automat do pizzy w Polsce

Jako, że nasz kraj uwielbia wszystko co jest z zachodu, to i w nasze progi tego typu urządzenie chętnie zawitało. Póki co nie jest ono jeszcze tak powszechne chociaż większe miasta już w nie zainwestowały jak chociażby Katowice czy Warszawa. Za oceanem modne stają się nie tylko automaty do pizzy ale także urządzenia do buritto czy nawet sushi. W miecie Illinois automat do sushi potrafi w ciągu jednego dnia wyprodukować idealne przysmaki w ilości dochodzącej nawet do tysiąca sztuk.

Automatyzacja gastronomii nie jest już niczym nowym, wiele restauracji i fast foodów, które codziennie mają wiele klientów chcąc usprawnić obsługę wprowadziło do niektórych lokali możliwość zamawiania poprzez dotykowe monitory, jak chociażby McDonald's. Inne zagraniczne restauracje posiadają specjalne tablety poprzez które możemy zapłacić za jedzenie bez czekania na rachunek od kelnera. Jedno jest pewne taka kolej rzeczy może nieco przerażać szczególnie tych którzy pracują w restauracjach, gdyż w pewnym momencie ludzkie ręce zostaną zamienione przez roboty i urządzenia je zastępujące, a to wbrew pozorom i na większą skalę nie prowadzi do niczego dobrego. Nie mniej jednak wypatrujcie urządzenia jakim jest automat do pizzy i sprawdźcie "czym to się je".