Pizza Rzeszów
Dron jako dostawca pizzy

Pizza Rzeszów

Dron jako dostawca pizzy

Darmowa dostawa pizzy, szybkość realizacji zamówienia, czy nawet możliwość płatności kartą przy odbiorze to nic w porównaniu z tym co wymyślili właściciele sieci Domino's. Chcą oni bowiem dostarczać pizzę do swoich klientów przy pomocy ... dronów! Pierwszy taki eksperyment, bo inaczej tego nazwać póki co nie można, ma być przeprowadzony w Nowej Zelandii.

Dron jako dostawca pizzy wydaje się być dość nietypowym pomysłem, ale nie do nie zrealizowania. W mieście Auckland właśnie w Nowej Zelandii przeprowadzono już nawet pilotażowy lot i stwierdzono, że nie ma najmniejszego sensu dostarczać dwutonowym pojazdem tak małej paczki jaką jest pizza skoro zajmie się tym dron. Nowa Zelandia ma najczystsze powietrze co prawdopodobnie mogło przeważyć za tym, że to właśnie tam dron jako dostawca pizzy sprawdzi się najlepiej.

W Australii taki sposób dostarczania przesyłek będzie możliwy już w ciągu najbliższego miesiąca. Zaś sieć pizzerii Domino's chce uruchomić usługi dronem nie tylko w Australii ale także w Belgii, Holandii, Niemczech, Francji oraz Japonii.

Pizza dron w Polsce?

Drony już jakiś czas temu zawitały i do naszego kraju. Co więcej również zastanawiano się nad wykorzystaniem ich w kwestii dostarczania przesyłek różnego rodzaju. W Warszawie także testowano takie zastosowanie drona, a dokładniej zajęła się tym platforma PizzaPortal. Wprawdzie od samych testów upłynie jeszcze sporo czasu do całkowitego wprowadzenia w życie takiego rozwiązania, ale trzeba przyznać że jest to innowacyjne podejście do możliwości wykorzystania najnowszej technologii w codziennym życiu.