Pizza Rzeszów
Catering Dietetyczny w Rzeszowie

Pizza Rzeszów

Catering Dietetyczny

Catering dietetyczny to dobra opcja dla osób, które chcą zadbać o zdrowy i regularny posiłek. Często wybierając dietę pudełkową, popełnia się różne błędy w jej spożywaniu. Jakich złych kroków nie postawić podczas bycia na diecie pudełkowej? Jak uzyskać wymarzone efekty? Przede wszystkim trzeba być konsekwentnym oraz wytrwałym. Nie osiągnie się oczekiwanych rezultatów bez odpowiedniego czasu stosowania takiej diety oraz samodyscypliny.

Jak w pełni wykorzystać catering dietetyczny

Przedstawiamy 5 najczęściej popełnianych błędów przez osoby, które decydują się na catering dietetyczny.

1. Podjadanie między zaplanowanymi posiłkami. Dania, które każdego ranka dostarczane nam są do domu, mają ścisłą, wyliczoną liczbę kalorii, której nie powinniśmy przekraczać, aby uzyskać obiecywane przez producentów efekty. Tracąc silną wolę i kusząc się na podjadanie między posiłkami niezdrowych, kalorycznych przekąsek, tracimy pieniądze zainwestowane w dietę pudełkowa, bowiem nie zobaczymy w lustrze naszych upragnionych rezultatów. Jaka jest na to rada? Jeżeli odczujemy ochotę na jakąś niezdrową przekąskę, napijmy się wody, kawy lub herbaty (oczywiście niesłodzonych). Często bowiem jest tak, że wcale nie jesteśmy głodni, a tak nam się wydaje, ponieważ nie dostarczamy wystarczającej ilości płynów naszemu organizmowi.

2. Jedzenie w pośpiechu. Ile razy zdarzyło nam się spożywać posiłek na stojąco w kuchni, a nawet w biegu, załatwiając wszystkie możliwe zaległe sprawy na raz. Jest to jeden z najgorszych błędów jakie możemy popełnić, ponieważ całe zdrowie zawarte w przygotowanych daniach z cateringu, traci na swojej wartości, gdy te dania spożywane są w biegu. Przy jedzeniu bardzo ważna jest uważność i skupienie, nie tylko pozwala to rozkoszować się walorami smakowymi posiłku, a oprócz tego, pomaga w osiągnięciu uczucia sytości, co chroni nas przed sięgnięciem po dokładkę lub tłustą przekąskę.

3. Niejedzenie części z przygotowanych dań. Jeżeli uważamy, że wiemy lepiej niż specjaliści w dziedzinie dietetyki, którzy starannie przygotowują jadłospis na każdy dzień, to jesteśmy w błędzie. Zawodowcy spędzają kilka godzin, aby stworzyć plan żywienia odpowiedni do naszych potrzeb. Jest on stworzony na zasadzie „ani mniej, ani więcej”. Wcześniej wymieniliśmy fakt, że „więcej” w diecie pudełkowej wcale nie znaczy lepiej, lecz działa to również w drugą stronę. Jeżeli chcemy osiągnąć szybkie efekty w zrzucaniu kilogramów, i wpadamy na głupi pomysł, aby ograniczyć spożywane posiłki i zrezygnować z jednego lub dwóch dań, to strzelamy sobie w kolana. Gwarantowane jest bowiem to, że wtedy zachce nam się ulubionych przekąsek dwa razy mocniej, a efekt jojo z pewnością zawita do naszych drzwi.

4. Zmienianie kolejności posiłków. Nie po to specjaliści pracujący w firmie cateringowej dodają codziennie do każdej paczki dużą kartkę z jadłospisem, gdzie opisane jest co należy zjeść na śniadanie, co na obiad, a co na podwieczorek. Dieta jest przemyślana, starannie dobrana i precyzyjnie rozplanowana, a my często psujemy to organizacyjne dzieło pomysłowych dietetyków. Wystarczy, że zaufamy naszej firmie dietetycznej i zaczniemy jeść tak, jak radzą nam specjaliści tworzący jadłospisy. Oprócz pozytywnych skutków dotyczących naszej figury, zyska na tym nasze zdrowie, ponieważ jedzenie (przykładowo) posilniej na obiad, a lżej na kolacje ma pozytywny wpływ na funkcjonowanie organizmu.

5. Jedzenie na raz dwóch, trzech lub nawet czterech czy pięciu posiłków z diety. Na samym początku przejścia na dietę zdrową lub odchudzającą, możemy czuć ciągłe uczucie niezaspokojonego głodu. Wtedy, trzeba być silniejszym niż dotychczas i oprzeć się pokusie „objadania się”. Niestety nie wszystkim się to udaje - niektórzy pochłaniają już na śniadanie kilka z dostarczonych posiłków, na skutek czego, później muszą robić sobie kilkugodzinną głodówkę, przed dostarczeniem kolejnego posiłku.

Sprawdź menu cateringu dietetycznego, cennik oraz miejsca dostawy.

catering z dostawą rzeszów