Pizza Rzeszów
Jaka powinna być dobra pizza?

Pizza Rzeszów
  • dobra pizza
  • pizza rzeszów
  • najlepsza pizza w rzeszowie

Jaka powinna być dobra pizza?

Przede wszystkim sekretem dobrej pizzy jest ciasto. Najlepsze pizzerie i osoby w niej pracujące twierdzą, że polska mąką nie jest dobra do tego typu wypieków, dlatego też sprowadzają oni z Włoch specjalną mąkę i rozrabiają ciasto tak aby było ono sprężyste i cienkie. Dodatkowo warto wiedzieć, że nie można robić pizzy ze świeżego ciasta, a najlepsze pizze to takie których ciasto chwile odleżało.

Idealne proporcje, z których najlepsze pizze wykonują swoje wypieki to dwa gramy drożdży rozpuszczanych w mleku na jeden kilogram mąki. Zasada jest prosta - więcej drożdży należy dodawać w ziemie, a mniej w lecie. Dlaczego? Tego nie wie nikt poza mistrzami w swoim fachu. Podobną tajemnicą jest owiany rodzaj oleju, którego pizzerzy dolewają do ciasta w momencie mieszania mąki z wodą. Receptury często są mocno strzeżone, dlatego tylko nieliczne pizzerie tak naprawdę mogą pochwalić się wręcz idealnym wyrobem, po który klienci chcą często wracać. Wspomniane ciasto ma być lekkie, ale nie może się zbytnio załamywać pod ciężarem wszystkich składników. Obecnie trudno jest spotkać typowo włoską pizze, gdyż amerykanizacja wkroczyła w polskie restauracje i zaczęła dominować swoim grubym ciastem nad pyszną cienką pizzą. Te miejsca, gdzie można znaleźć wspaniałe cienkie i sprężyste ciasto na pewno mają sporo klientów, którzy niejednokrotnie poszukiwali smaków prawdziwej pizzy.

Warto więc pamiętać, jeśli zastanawiamy się jaka powinna być dobra pizza, że ta naprawdę dobra nie posiada wiele składników, natomiast jakość tych składników jest na najwyższym poziomie. Zdecydowanie najważniejszym składnikiem jest sos, który nie może być wykonany z koncentratu posypany dużą ilością oregano. Dobry sos to taki, który jest zrobiony z przetartych pomidorów ze świeżymi ziołami, czosnkiem i niewielką ilością oliwy.

Jak widać znalezienie prawdziwej, pysznej pizzy to wyzwanie, ale warte poświęcenia. Dobrze więc poznać wszystkie najlepsze pizzerie w Rzeszowie i poczuć smaki różnych odmian tego dania, aby przekonać się jaka powinna być dobra pizza.