Pizza Rzeszów
Pizza Margherita krok po kroku

Pizza Rzeszów

Podobno najprostsze rozwiązania są najlepsze i tak też jest w przypadku pizzy jaką jest Margherita. W większości menu pizzerii znajduje się na pierwszym miejscu, prawdopodobnie ze względu na szybkość jej wykonania i minimalizm jeśli chodzi o składniki potrzebne do jej wykonania.

Klasyczna pizza Margherita powinna się składać z sosu pomidorowego, mozzarelli i bazylii. Wiele pizzerii dodaje także parmezan, jednak klasyczne wersje zawierają tylko trzy składniki.

Zaczynamy tradycyjnie od ciasta. Przepis na nie jest identyczny z tym jaki wykorzystuje się podczas przygotowywania domowej pizzy. Gotowe ciasto rozgniatamy i rozwałkowujemy na stolnicy pokrytej obficie mąką, a następnie rozsmarowujemy na nim sos pomidorowy z krojonymi pomidorami, które skrapiamy oliwą i posypujemy szczyptą soli. Całość pokryj startym parmezanem i kawałkami mozzarelli, a na wierzchu ułóż liście bazylii. Tak przygotowaną pizzę wyłóż na blachę lub papier do pieczenia i wstaw do nagrzanego do 240 stopni piekarnika na 7-10 minut.

Po upływie tego czasu ser na pizzy powinien się już roztopić, co oznacza że nasza pizza jest już gotowa. Jeśli chcesz możesz dodać inne składniki ale sukcesem Margheritty jest właśnie prostota jej wykonania poprzez wybór zaledwie kilku składników. Wypróbuj najprostszy przepis. Podpatrz jak przygotowana jest tego typu pizza w rzeszowskich pizzeriach i przenieś ją w zacisze swojej kuchni.